dr n. med. Małgorzata Mazur

SPECJALISTA DERMATOLOGII WENEROLOGII

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

mazur

dr med. Małgorzata Mazur specjalista dermatolog

Dr Małgorzata Mazur jest dermatologiem i wenerologiem z ponad 10-letnim doświadczeniem klinicznym. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wyróżnioną Listem Gratulacyjnym przez Rektora ówczesnej Akademii Medycznej.

Od początku swojej pracy zawodowej dr Mazur rozwijała swoje pasje z zakresu dermatologii i wenerologii, pracując na z Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, w Zakładzie Mikologii i Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz realizując staże i kursy w zakresie dermatologii dorosłych i dzieci w klinikach krajowych i zagranicznych.

W latach 2005-2013 dr Mazur pracowała na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie w latach 2010 - 2013 pełniła funkcję Zastępcy Ordynatora. Tytuł doktora nauk medycznych dr Mazur uzyskała w 2009 roku z zagadnień dotyczących łuszczycy. W 2006 roku dr Mazur ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie i uzyskała tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej.

W latach 2013 - 2015 pracowała na stanowisku Adiunkta w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Poznaniu w Gabinecie Leczenia Łuszczycy.
W latach 2005 - 2015 dr Mazur prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu zarówno na kierunkach lekarskich, wydziale nauk o zdrowiu, farmacji oraz kosmetologii. Dr Mazur jestem autorką i współautorką ponad 60 prac naukowych z zakresu dermatologii i wenerologii (artykułów specjalistycznych, doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także rozdziałów do podręczników - m.in. Dermatologia dla kosmetologów; Leczenie biologiczne w dermatologii, gastroenterologii i reumatologii; Dermatologia. Poradnik Lekarza Praktyka.

W trakcie pracy zawodowej dr Mazur poszerzała swoją wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, uczestnicząc aktywnie w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach, konferencjach oraz stażach polskich i zagranicznych. Dr Mazur jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

W kręgu szczególnych zainteresowań dr Mazur znajdują się:

  • nowoczesne metody terapii łuszczycy,
  • zakażenia grzybicze skóry i błon śluzowych,
  • choroby łojotokowe skóry,
  • choroby skóry wieku dziecięcego,
  • najnowsze osiągnięcia światowej medycyny estetycznej.

Pasję wykonywania zawodu oraz ciepłe, empatyczne podejście do pacjentów dr Mazur odziedziczyła po swoim Dziadku doktorze Kazimierzu Kozińskim, którego pracę widziała na co dzień dorastając w pełnym zasad domu lekarskim. Dziadek dr Mazur był chirurgiem, który zaszczepił powołanie lekarskie w swoim synu i wnukach, którzy pracują i szkolą się na przyszłych lekarzy. Pokazał, iż praca i powołanie powinny iść w parze z empatią i dobrą, pełną szacunku dla chorego pacjenta atmosferą.

Gabinet Dermatologii Leczniczej powstał z myślą stworzenia miejsca, gdzie pacjenci z ostrymi i przewlekłymi chorobami skóry będą mogli uzyskać skuteczną i satysfakcjonującą pomoc.