O mnie

dr med. Małgorzata Mazur

Jestem dermatologiem i wenerologiem z blisko 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wyróżnioną Listem Gratulacyjnym przez Rektora ówczesnej Akademii Medycznej. 

Od początku swojej pracy zawodowej rozwijałam swoje pasje z zakresu dermatologii i wenerologii, pracując na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, w Zakładzie Mikologii i Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz realizując staże i kursy w zakresie dermatologii dorosłych i dzieci w klinikach krajowych i zagranicznych. 

Doświadczenie zawodowe

W latach 2005-2013 pracowałam na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie w latach 2010 – 2013 pełniłam funkcję Zastępcy Ordynatora

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2009 roku z zagadnień dotyczących łuszczycy. 

W 2006 roku ukończyłam Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie i uzyskałam tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej. 

W latach 2013 – 2015 pracowałam na stanowisku Adiunkta w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Poznaniu w Gabinecie Leczenia Łuszczycy. 

W latach 2005 – 2015 prowadziłam zajęcia dydaktyczne ze studentami Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na kierunkach lekarskich, wydziale nauk o zdrowiu, farmacji oraz kosmetologii. Od 2020 roku jestem wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale Kosmetologii, gdzie uczę dermatologii, jak również jestem opiekunem prac dyplomowych. 

Jestem autorką i współautorką ponad 70 prac naukowych z zakresu dermatologii i wenerologii (artykułów specjalistycznych w czasopismach polskich i zagranicznych), doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także rozdziałów do podręczników – m.in. Dermatologia dla kosmetologów; Leczenie biologiczne w dermatologii, gastroenterologii i reumatologii; Dermatologia. Poradnik Lekarza Praktyka. 

W trakcie pracy zawodowej poszerzałam swoją wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, uczestnicząc aktywnie w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach, konferencjach oraz stażach polskich i zagranicznych. 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajdują się:

  • nowoczesne metody terapii łuszczycy,
  • zakażenia grzybicze skóry i błon śluzowych,
  • choroby łojotokowe skóry, w tym trądzik pospolity i trądzik różowaty,
  • choroby skóry wieku dziecięcego.

Pasję wykonywania zawodu oraz ciepłe, empatyczne podejście do pacjentów odziedziczyłam po swoim dziadku doktorze Kazimierzu Kozińskim, którego pracę widziałam na co dzień dorastając w pełnym zasad domu lekarskim. Mój dziadek był chirurgiem, który zaszczepił powołanie lekarskie w swoim synu i wnukach, którzy pracują i szkolą się na przyszłych lekarzy. Pokazał, iż praca i powołanie powinny iść w parze z empatią i dobrą, pełną szacunku dla chorego pacjenta atmosferą. 

Gabinet Dermatologii Leczniczej powstał z myślą stworzenia miejsca, gdzie pacjenci z ostrymi i przewlekłymi chorobami skóry będą mogli uzyskać skuteczną i satysfakcjonującą pomoc. 

Certyfikaty i dyplomy

Nagrody i Wyróżnienia

Moje publikacje

Poniżej znajduje się link do moich publikacji w zbiorach biblioteki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Po kliknięciu w link proszę w polu autor wpisać „Małgorzata Mazur” żeby zapoznać się z moimi pracami:

Bibliografia Pracowników UM w Poznaniu